TOP 5 českých filmů

22. listopadu 2015 v 15:26 | Domshi |  movies

Dnes tu pro Vás mám mých 5 oblíbených českých filmů. Určitě stojí za to se na ně podívat, protože všechny mají něco do sebe.


POHÁDKÁŘ

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje.
○ Na tomto filmu jsem byla s mamčou v kině. Je to něco jiného, zvláštního, možná proto mě film velmi zaujal. Nejdříve mi trošku trvalo něž jsem pochopila, o co tam vlastně jde. Hlavně je tam skvělé herecké obsazení.RALUCA

Cynický detektiv si myslí, že má nad vším nadhled, než potká svůdnou femme fatale, která si ho svojí nespoutanou sexualitou omotá kolem prstu. V příběhu zasazeném do současné Prahy je znát autorova scenáristická zručnost a tak film disponuje nejen překvapujícím scénářem, nečernobílými charaktery, ale i napětím, které nenechá diváka v poklidu. Síla ženské krásy a šarmu, manipulace a intriky, spolu se značně otevřeným pojetím sexuality - to je Raluca.

Na tento film jsem se chystala podívat už nějakou dobu. Nedávno ho dávali v televizi, bohužel, já stihla pouze konec, takže jse z toho nic neměla. Každopádně, viděla jsem ho včera a naprsoto mě nadchl. Konec byl nečekaný. Celkově film je opravdu skvělý.

10 PRAVIDEL JAK SBALIT HOLKU

Hlavní hrdina nové filmové komedie Marek je typickým příkladem mladého mimoně, žijícího ve vlastním vesmíru. Je to chytrý a milý student astrofyziky, jehož největší láskou jsou nejen hvězdy, ale i horoskopy. Jeho dráhu mu však jednoho dne překříží dívka snů a Marek se zamiluje tak beznadějně, že ve škole není schopen ani udělat zkoušky. V tento moment se do věci obouvají jeho odhodlaní přátelé. Rozhodnou se povolat na pomoc a zasvětit do Markových problémů jeho otce, který je úspěšným vydavatelem řady bestsellerů na téma: jak získat ženu. Společně pak začnou Markovi připravovat velkou strategickou hru, díky níž by se mu mělo podařit najít cestu k milované dívce. Tím mu však zadělali na nejeden veliký průšvih. Marek pod vedením otce a přátel absolvuje velmi svérázný kurz dívčí psychologie. Platí ovšem v životě těch 10 zaručených pravidel přesně podle knížek?

U toho filmu jsem se tak nasmála! Skvělá komedie, ale neskutečně mě tam štval Jakub Prachař.

PERFECT DAYS - I ŽENY MAJÍ SVÉ DNY

Celý příběh začíná čtyřiačtyřicátými narozeninami Eriky (Ivana Chýlková), která sice nedostane největší kytici, jakou si dovede představit, zato ale pěkné přáníčko od své bývalé švagrové (Zuzana Bydžovská), trapný vzkaz v rozhlasovém pořadu od bývalého manžela (Bob Klepl), krém na vrásky od homosexuálního kamaráda Richarda (Ondřej Sokol) a dárkový striptýz od své nevyzpytatelné matky (Zuzana Kronerová). Přáníčko si doma vystaví, při vzkazu se - ač sama sebe proklíná - dojatě rozpláče a dárkového striptéra jí okamžitě přebere Richard. Takhle vypadá úspěšný život Eriky Oskarové, hvězdy televizního pořadu "Před a po". Přitom Erika má skoro všechno - vlastní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s terasou a svobodu, ale s každým přibývajícím rokem víc a víc touží po tom jediném, co nemá - a to je dítě. Erika tedy nastolí plán "Dítě" a pustí se do něj se stejnou vervou, se kterou budovala jak svůj podnik, tak své vlastní já. Jenže některé věci se nalinkovat nedají, například mladičký barman Adam (Vojta Kotek).
○ Tento typ filmů máme rády s mamčou. Rády spolu koukáme na romantické komedie a nebo na nějaké ty slaďáky. U tohoto jsem se nasmály, ale zároveň to v nás nechalo, že na věku nezáleží, co se týká lásky.

PROBUDÍM SE VČERA

Sympatický čtyřicátník Petr Kovář dostane úžasnou šanci vrátit se na chvíli do svých studentských let, do června 1989, aby konečně vyznal lásku své bývalé spolužačce Elišce. Je mu opět osmnáct, ale zůstalo mu vědomí i paměť "čtyřicátníka". Snaží se získat sympatie Elišky, ale musí opět zvládat i studentské povinnosti, s čím nepočítal. Zapomněl také, jak odlišné bylo školství před sametovou revolucí a co to znamená být opět v kůži studenta za časů, kdy se pánům profesorům říkalo "soudruhu". Komické situace i vážnější konflikty řeší s vtipem, nadhledem I drzostí mládí. Prima zábava, energie mládí, studentská recese. Originální vzpomínka na předsametovou dobu. Skvělý příběh, nevšední milostná zápletka a zcela nečekaná pointa.

○ Na tomto filmu jsme byli se školou v Praze. Nikdo nevěděl, o čem film je. Nikdo nečekal, že to bude super. Všichni se nasmáli. Doporučuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zaninkaa Zaninkaa | E-mail | Web | 26. listopadu 2015 v 12:54 | Reagovat

Znam jen probudim se vcera <3 super film

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama